Menu

Zaburzenia odżywiania

O typowych zaburzeniach odżywiania i nie tylko.

Kolejna historia tej strasznej choroby

maix3

Klaudia ma szesnaście lat, chodzi do szkoły muzycznej i jest podobno utalentowaną skrzypaczką. Mieszka z rodzicami pod Warszawą. Niczego jej nie brakuje. Rodzice są zamożni, spełniają wszystkie zachcianki córki... Dziś nie wiadomo, kiedy zaczął się problem. Może wtedy, gdy jak opętana zaczęła ćwiczyć z Ewą Chodakowską? Codziennie przy monitorze komputera spędzała godzinę.

anoreksja bulimia dobry psycholog gdańsk

Nieważna była pora dnia. Potrafiła ćwiczyć nawet po północy. Przestała jeść chleb, ziemniaki... Na słodycze nawet nie chciała spojrzeć, choć wcześniej garściami potrafiła jeść żelki. Rodzice byli zadowoleni. Klaudia schudła, bo był moment, że stała się za gruba. Kiedyś wróciła ze szkoły zapłakana. - Jakiś chłopak powiedział, że jestem pasztetem! - żaliła się matce. Może więc wtedy się to stało? Kiedyś też ojciec zaczął się jej czepiać. Mówił, że jest za gruba, żaden chłopak nie będzie jej chciał. Klaudia te słowa również wzięła sobie do serca. Zaczęła chudnąć. Rodzice długo niczego nie zauważali.

anoreksja bulimia dobry terapeuta gdańsk

 

Dopiero teraz kojarzą pewne fakty. Gdy byli na wczasach w Rimini nad Adriatykiem, Klaudia nie chciała pokazać się na plaży w kostiumie. Do morza wchodziła w podkoszulku. Przypominają sobie, że gdy jechali do Włoch, ćwiczyła nawet w nocy, na parkingu... Z czasem to, że z Klaudią dzieje się coś niedobrego, zaczęła zauważać rodzina, znajomi. - Boże, jak ona wygląda - szeptali. Rodzice jednak dalej nie zauważali problemu, choć Klaudia wyglądała jak cień dawnej córki. Zaczęły się kłopoty w szkole, dziewczyna nie chciała ćwiczyć na skrzypcach, choć wcześniej robiła to z wielką przyjemnością. Nie chciała się ważyć. Kiedyś niemal siłą matka zaciągnęła ją na wagę. Przy 170 centymetrów wzrostu ważyła... 44 kilogramy. Potem rodzice zauważyli, że po posiłku na długo zamyka się w łazience i wymiotuje. Dopiero wtedy poszli z nią do lekarza. 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • rose_only_one

    Najgorsze jest gdy takim osobom się mówi teksty typu "jak ty wyglądasz", "powinnaś schudnąć" itp. Jeszcze gorzej gdy takie słowa padają z ust najbliższych. Nie mniej jednak, nie wiem jak można nie zauważyć, że osoba, córka która mieszka nadal w moim domu schudła niewyobrażalnie. Tacy rodzice powinni się wstydzić za swoje postępowanie.
    _____________
    Centrum Zdrowia Rodziny

© Zaburzenia odżywiania
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci